м. Львів, вул. Городоцька 242/Г

(068) 680 68 46 sto@demimotors.ua

Коли змінити резонатор і який резонатор вибрати?

Заміна каталізатора

Як визначити коли міняти резонатор

За відповіддю на питання, коли змінити резонатор ви можете звернутись до найближчого СТО, до спеціалістів спеціалізованого сервісу по ремонту вихлопних систем авто.

Асортименти резонаторів поділяють на дві категорії. Є штатні моделі, виготовлені спеціально для певної марки автомобіля, а також універсальні, що мають можливість приєднання до більшості труб вихлопної системи.

Підбираючи деталь, необхідно приділити увагу наступним аспектам:

 • циліндр вихлопного елемента повинен підходити по товщині вашого автомобіля (бажано не тонше 1,5 мм – тоді зможете розраховувати на тривалий термін служби);
 • не тільки товщина, а й форма, розміри та компонування повинні збігатися з оригіналом. Відповідно запчастину потрібно підібрати індивідуально для машини. Відхилення загрожують збоями у вихлопній системі.

Якщо заміна буде проводитися в СТО, спеціалісти самостійно оберуть нову деталь, враховуючи всі нюанси.

Чи потрібно міняти резонатор?

При критичних ушкодженнях резонатор необхідно змінювати, якщо він вже не підлягає ремонту. Наприклад, коли корпус прогорів до появи великих отворів, а метал уже зносився, що унеможливлює останній спосіб ремонту — зварювання. За таких обставин відремонтувати цей елемент вихлопу неможливо. Визначити критичність несправності допоможуть співробітники СТО після діагностики.

Якщо виною ламання стали пошкодження механічного характеру, ефект від ремонту буде максимально високим. За умови, що сама деталь є новою. В інших випадках (порушення герметичності через корозію або високі температури, включаючи незначні) вибір на користь ремонтних заходів можна вважати спірним. Однак і заміну не можна назвати абсолютною панацеєю, адже покупка нового резонатора та послуги автосервісу обійдуться недешево.

Чи можна їздити з прогорілим резонатором?

Експлуатація автомобіля в подібних обставинах допускається, але з певними застереженнями:

 • погіршиться звукоізоляція і шум мотора, що працює, стане відчутно голосніше (як для водія, так і для довкілля);
 • можуть спостерігатися зміни у функціонуванні силового агрегату – підвищиться витрата олії, зменшиться потужність тощо.

Крім того, працівники автоінспекції мають право оштрафувати водія, якщо рівень гучності роботи двигуна перевищує встановлені законодавством норми.

Чи можна заварити резонатор, якщо він прогорів чи пробитий?

Існують способи, яким можна відремонтувати елемент вихлопу, що визначає ступінь ушкоджень:

 • Невеликі прогари, пробоїни або отвори, утворені внаслідок корозійних явищ. У цих обставинах застосовується спеціальний герметик або склотканина. Використовувати їх слід згідно з інструкцією. Також резонатор можна просто заварити – таке рішення буде надійнішим.
 • Серйозні ушкодження. Лише зварювання, альтернативи немає. Але коли метал корпусу вже втратив вихідну міцність, пробувати варити не варто. Час витратите (або гроші), а бажаного результату не досягнете.
 • Якщо зовні ніяких зламів немає, але ознаки несправностей є, то резонатор забився зсередини або порушена цілісність внутрішніх стінок. Потрібно розкрити деталь, очистити/вирівняти та заварити місце розрізу.

Деякі моменти:

Резонатор виходить з ладу через:

 1. Прогар зварних швів. Тимчасовий фактор, вологість та перепади температури ушкоджують такі сполуки, а вібраційна складова сприяє розширенню пошкодженої області, ускладнюючи проблему.
 2. Вигоряння шумозахисного шару. Якщо покриття спочатку неякісне, то заміна буде потрібна швидко.
 3. Механічних пошкоджень, як наслідок ДТП або поганих дорожніх умов.
 4. Корозії корпусу чи кріпильних елементів.

Звернувшись у наш сервісний центр Демі Моторс, кваліфіковані майстри зроблять заміну або ремонт деталі за таким алгоритмом:

 • огляд та діагностичні заходи щодо виявлення пошкоджень вихлопної системи;
 • за характером ламання приймається рішення про зміну деталі або її відновлення;
 • обробка кріплень антикорозійною рідиною, демонтаж;
 • у разі ремонтних робіт, краї навколо прогарів та невеликих механічних пошкоджень очищають від забруднень. Дуже дрібні отвори можливо залатати склотканини, давши після установки вузла назад, попрацювати двигуну 30 – 40 хвилин;
 • при зміні запчастини, вона підбирається за характеристиками автомобіля та встановлюється разом з новими прокладками та кільцями ущільнювачів. З повним асортиментом ви зможете ознайомитись у нашому інтернет-магазині.

Переваги «Demi Motors»

Самостійний демонтаж або ремонт може призвести до пошкодження сусідніх вузлів вихлопної системи та необхідності міняти її повністю. Кваліфікована та оперативна заміна резонатора у місті Львів або його ремонт здійснять в СТО Демі Моторс за адресою місто Львів по вул. Городоцька 242/Г.

Наші майстри швидко розв’яжуть вашу проблему, підібравши запчастини, виключивши порушення цілісності інших деталей, заощадивши час та кошти клієнта. Надаємо гарантію на всі види послуг.

Діагностика резонатора автомобіля

Скористайтесь сервісами швидкого зв'язку з нами:

Замовити дзвінок
Записатись на діагностику
Написати нам повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.