м. Львів, вул. Городоцька 242/Г

(068) 680 68 46 sto@demimotors.ua

Види каталізаторів для автомобілів

Каталізатор

Види каталізаторів для авто

На сьогодні виділяють такі види каталізаторів (ще відомий як, каталітичний нейтралізатор):

  • керамічний;
  • хімічний;
  • сажовий.

Нагадаємо, автомобільні каталізатори – це один із компонентів вихлопної системи, який створений для зниження обсягу відпрацьованих токсичних газів. Безсумнівно він є відмінним пристроєм для покращення екологічних показників автомобіля, однак іноді він може нашкодити як двигуну, так і машині в цілому. У цій статті ми розберемо всі аспекти щодо нейтралізатора, та Ви зможемо вирішити для себе питання: чи потрібно його видаляти, ремонтувати або замінити, і які можливі наслідки очікують авто після даних процедур.

Не завадить розглянути складові частини каталізатора для автомобіля. Влаштований він досить легко. До його складу входить лише кілька елементів:

  • корпус;
  • фільтр-моноліт, який має безлічі осередків, які формою нагадують стільники;
  • каталітичний шар, який є основним у цій деталі.

Особливий каталітичний шар включає до свого складу невелику кількість цінних металів: платина, родій та паладій. Саме ці метали відомі виявленням каталітичних властивостей. Іншими словами, вони прискорюють перебіг реакції розщеплення, але при цьому не беруть участі в ній.

Склад каталізатори

Плюси та мінуси різних видів автомобільних каталізаторів

Каталітичний нейтралізатор – це та деталь автомобіля, про яку не кожен автомобіліст навіть знає. Річ у тому, що цей автокомпонент виконує лише одну функцію: очищення вихлопних газів з метою охорони навколишнього середовища. Саме тому не кожен автомобіліст вважає за потрібне слідкувати за цією деталлю. Останнім часом стан довкілля залишає бажати кращого. Тому багато заводів-виробників удосконалюють нові автомобілі ефективнішими та сучаснішими каталітичними нейтралізаторами.

Керамічний каталізатор

Внутрішня частина цього виду нейтралізаторів зроблена з кераміки. Вони використовуються не на всіх транспортних засобах. І на це є низка причин.

Серед переваг цих деталей можна виділити їх доступну ціну. Найкраще купувати іноземного походження, широкий вибір яких представлено в інтернет-магазині Демі Моторс, оскільки вони мають й ряд недоліків. А саме, кераміка має тендітну структуру. Вона погано витримує будь-які механічні дії. Пересування дорогами низької якості призводить до швидкої непридатності каталізатора.

Крім того, на зношування каталізатора даного типу впливає ряд причин:

  • використання неякісного палива;
  • перепади температурного режиму;
  • перегрів самої запчастини;
  • попадання всередину будь-якої рідини: антифриз, олія вода та ін.

Металевий каталізатор

Каталізатори металевого типу вважаються надійнішими. Вони відрізняються стійкістю до тих проблем, які можуть виникнути у системі запалення транспортного засобу. Якщо запуск двигуна не вдався одразу, то в системі автомобіля відбувається накопичення палива, яке не згоріло. Якщо у вихлопній системі автомобіля встановлено керамічний, то він, напевно, прийде в непридатність. А ось металевий нейтралізатор стійко перенесе таку проблему.

Металеві каталізатори, як і керамічні, страждають у тому випадку, коли використовується неякісне паливо. У такому разі стільники швидше за звичайне засмічуються. Як результат: нейтралізатор доведеться міняти.

Сажовий фільтр

Цей компонент також є каталізатором, але призначений виключно для автомобілів, які використовують дизельне паливо для руху. На вигляд компонент дуже схожий зі звичайним керамічним каталізатором: він теж має стільники, які покриті сплавом дорогоцінних металів платинового сімейства.

Ефективність дизельного каталізатора з очищення вихлопних газів набагато нижча, оскільки такі мотори працюють на нижчих температурах, а каталізаторам потрібні вищі. У сажових фільтрів короткий термін експлуатації, тому завдання автовласника – це відстежувати момент, коли зросте витрата палива та олії, що є симптомом початку процесу руйнування.

Що робити, якщо каталізатор став непридатним?

Як і будь-яка інша автомобільна деталь, рано чи пізно каталізатори приходить у непридатність. Осередки каталізатора засмічуються, а в деяких випадках можлива деформація деталі через механічне пошкодження. Якщо деталь стала непридатною, то її необхідно якомога раніше замінити на нову. Деталі, що вийшла з ладу, не варто викидати або зберігати в гаражі.

Компанія Demi Motors займається викупом та переробленням б/в автомобільних каталізаторів. Звернувшись у пункт прийому каталізаторів нашої компанії, можна отримати суттєву грошову винагороду за автомобільну деталь, яка прийшла в непридатність. Знаходимось у Львові, вул. Городоцька 242/Г, але працюємо зі всіма регіонами України. Можливий віддалений викуп через “Нову Пошту”.

Види каталізаторів

Скористайтесь сервісами швидкого зв'язку з нами:

Замовити дзвінок
Записатись на діагностику
Написати нам повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.