м. Львів, вул. Городоцька 242/Г

(068) 680 68 46 sto@demimotors.ua

Як почистити каталізатор в автомобілі

Чистка каталізатора

Чи знаєте Ви, як правильно почистити каталізатор?

Кожен водій повинен знати, як почистити каталізатор в автомобілі не вдаючись до покупки нового. Це є однією з найважливіших операцій, що допомагає підвищити ефективність роботи автомобіля.

Функціонально він призначений для зниження обсягу шкідливих речовин, які утворюються в результаті згоряння і потім викидаються в атмосферу, що погіршує екологічну ситуацію. Конструктивно його ресурс розрахований, загалом, на пробіг 140–160 тисяч кілометрів. Нерідко він функціонує довше, якщо машина експлуатується грамотно, з використанням якісного палива. Впливають на це й інші причини. У разі нагромадження небажаних факторів нейтралізатор забивається та виконує свою функцію значно гірше.

Якщо у вас виникла потреба в чистці каталізатор – телефонуйте в автосервіс Демі Моторс. Професійні механіки зроблять роботу якісно та у короткий термін.

Ознаки забруднення каталізатора

Відповідальний господар автомобіля ніколи не чекатиме, коли каталітичний нейтралізатор забрудниться та перестане виконувати покладені на нього завдання так, як належить. І він вимушений буде робити заміну каталізатора. Він систематично контролює його стан, щоб ситуація не дійшла крайньої точки. Багато водіїв цікавляться, як це правильно перевірити. Для цього потрібно постійно стежити за тим, як працює автомобіль.

Є практичні типові ознаки, за допомогою яких вдається визначити несправності:

  • під час руху машини спостерігається несподіване зниження її потужності;
  • автомобіль без вагомих підстав погано набирає швидкість;
  • іноді з’являються непередбачені проблеми з запуском двигуна;
  • двигун починає вередувати, працюючи в холостому режимі;
  • бувають випадки, коли двигун мимоволі відключається, глухне;
  • фіксується підвищена, проти природного, витрата пального;
  • загоряється запобіжна лампочка Check Engine.

Якщо є хоча б один із цих характерних ознак, тим більше – їх комплекс, автомобілісту треба як найшвидше уважно розглянути нейтралізатор – швидше за все, він забитий, або звернутися до кваліфікованих працівників СТО «Demi Motors».

Очищення сильних забруднень каталітичного нейтралізатора хімічними засобами

Щоб ефективно очистити каталізатор, його доцільно зняти, тому що в такому вигляді легше оглядати, чистити від усіляких забруднень в автомобілі.

Багаторічна практика автомобільної справи в країні та за кордоном виробила чимало продуктивних метолів очищення:

  • ретельне промивання каталізатора автомобіля від бруду;
  • очищення наждачним папером;
  • очищення не тільки фабричними засобами, а й «народними».

У досвідчених водіїв одним із найпопулярніших методів стало очищення каталізаторів хімічним способом. Найчастіше до нього вдаються тоді, коли він сильно забруднений і механічним способом, за великим бажанням, його навряд чи вдасться очистити.

Для «хімії» сучасна промисловість пропонує водіям величезний арсенал усіляких хімічних засобів, більшість з яких чудово зарекомендувала себе на практиці, відрізняючись надійністю та прийнятною ціною. Більшість успішно використовують також рідину, призначену для карбюратора, а також етанол. Слід звернути увагу на необхідність чіткого виконання всіх інструкцій, що додаються до таких рідин виробниками, а також ретельного поводження з ними.

Таку не дуже приємну процедуру бажано проводити на відкритому повітрі, на місці, де «хімія» нікому та нічому не зашкодить. Коли промивка каталізатора водою закінчена, його добре просушують та продувають за допомогою стисненого повітря. Нерідко для того використовують звичайний потужний фен. А після завершення сушіння весь процес треба повторити заново. На СТО Демі Моторс є все необхідне обладнання та досвід наших працівників, які професійні та швидко проведуть роботи по чистці нейтралізатора та зекономлять Ваш час.

Як не рекомендується чистити автокаталізатор

Нерідко водіями, що поспішають розв’язувати проблему із забрудненим каталізатором якнайшвидше, керує елементарний поспіх. Задля економії коштів, часу вони необґрунтовано відмовляються від випробуваної часом методики шляхом придбання дійсно надійних засобів для чищення і вдаються до однозначно сумнівних варіантів, що лише посилюють ситуацію.

Наприклад, пробивають або просвердлюють у каталізаторі додаткові дірки. Частково це дійсно допомагає трохи реанімувати потужність двигуна, що впала, зате екологічна складова його роботи, а саме обсяг викинутих в атмосферу шкідливих речовин в такому «дірявому» форматі буде жахливою. Крім того, в процесі руху різко здійметься шум у вихлопній трубі. Зрозуміло, що по-справжньому відповідальні водії до таких неприйнятних варіантів не вдаються – вони бережуть і свій автомобіль, і довкілля.

Якщо Ви львів’янин або гість нашого міста, приїжджайте до нас на СТО «Демі Моторс» на вулицю Городоцька, 242/Г і ми допоможемо усунути практично будь-які несправності вашого автомобіля, використовуючи великий досвід та відповідальність до кожного клієнта.

Ви прийняли рішення купити новий автокаталізатор? Запрошуємо у наш інтернет-магазин, де Ви ознайомитесь з великим асортиментом продукції як власного виробництва, так і відомих автомобільних брендів, які відповідають якості та міжнародним стандартам. За необхідності ми індивідуально розглянемо кожен автомобіль і зробимо запасну частину саме для Вашої моделі.

Послуги СТО

Скористайтесь сервісами швидкого зв'язку з нами:

Замовити дзвінок
Записатись на діагностику
Написати нам повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *