м. Львів, вул. Городоцька 242/Г

(068) 680 68 46 sto@demimotors.ua

Встановлення гофри вихлопної системи авто

Гофра Ribuko

Встановлення гофри глушника автомобіля

Встановлення гофри глушника необхідне у разі виникнення ревіння двигуна під час їзди.

Вібраційний компенсатор автомобілісти називають гофром глушника. Він необхідний для гасіння вібрації працюючого двигуна та припинення її переходу на вихлопну систему. Це захищає важливий конструкційний вузол від ранньої втрати працездатності.

Чому гофра виходить з ладу

ЇЇ основні характеристики еластичність та герметичність. За видом внутрішнього шару компенсаційні елементи бувають Interlock (з високолегованої нержавіючої сталі) і Innerbraid (схожий зі сталевим зовнішнім обплетенням внутрішній шар).

Перевагу часто віддають гофрі першого типу з потрійним обплетенням. Саме такі комплектуючі вважаються більш зносостійкими та надійними. Вони підходять для автомобілів на бензинових та дизельних двигунах, а також для транспортних засобів із пробігом понад 100 000 кілометрів. Простіші двошарові елементи використовуються тільки для бензинових машин.

Чому ж вібраційні компенсатори виходять із ладу? Відповідь криється в умовах експлуатації гофр глушників:

 • відкрите розташування на днищі;
 • постійні вібраційні навантаження;
 • вплив дорожніх забруднень.

Причини поломки

Крім природного зношування існують інші причини її виходу з ладу:

 • механічні пошкодження (удари в каміння, їзда бездоріжжям);
 • проблеми трансмісії (коли амортизаційні подушки зношені, двигун нечітко фіксується, це збільшує навантаження на гофру);
 • некваліфікована установка;
 • засмічення каталізатора (відпрацьовані гази накопичуються, збільшуючи тиск у вихлопній системі).

Якщо компенсаційний компонент зламався і не може витримувати звичайне навантаження, це призведе до серйозних проблем у роботі транспортного засобу. Крім того, з’явиться небезпека нашкодити здоров’ю та самопочуттю водія та пасажирів, оскільки порушення герметичності системи веде до попадання вихлопу всередину салону.

Як правильно виконати встановлення

Заміну слід виконувати професійно в автосервісі – тільки фахівці зможуть без шкоди автомобіля демонтувати стару деталь, якісно зварювальні роботи, надійно закріпити нові комплектуючі, правильно підібрати розмір деталі. Працівники компанії «Demi Motors» мають необхідні знання та досвід, в їх арсеналі необхідне обладнання та інструменти.

Гофра автомобільного глушника монтується у кілька етапів:

 • спилювання старої запчастини болгаркою;
 • встановлення нової деталі за допомогою зварювання;
 • обробка швів.

Неправильний монтаж призведе до швидкого зношування деталі, тому важливо не лише дотримання технології встановлення, але й підготовка, зокрема підбір елемента. Також може знадобитися:

 • зняття труби вихлопної системи;
 • приміряння нової деталі;
 • зачищення труби перед зварюванням;
 • обробка швів емаллю, ґрунтовкою, герметиком;
 • інші маніпуляції.

Гофра встановлюється у передній частині випускної системи. Як правило, вживлюється у приймальну трубу або йде окремим фрагментом.

Перед тим, як її поставити на глушник, проводиться оцінка, чи можливо вирізати старий елемент без демонтажу всієї системи випуску. Спосіб заміни «на місці» привабливий тим, що тут економляться кошти на прокладках, які майже завжди одноразові, та елементах кріплення, які рідко зберігаються. Іноді такий вид ремонту є виправданим не через доступність, а через велику корозійну руйнацію кріплень. Простіше вона вирізається на місці, ніж потім висвердлювати обламані шпильки.

Іноді гофр знаходиться в недоступному для різального інструменту місці. Тоді виконується демонтаж ділянки у випускній системі, і вже на стенді робиться заміна.

Важливо! Спочатку вибирається варіант заміни, підбирається гофра необхідного діаметра. Розмітка робиться на ділянці труби, де вона встановлена. Проводиться її вирізання. Краї труби зачищаються. Прихоплюється зварюванням нова запчастина.

Після цього виконується ретельне обварювання по всьому периметру. Місце зварних швів покривається фарбою.

Іноді в автосервіси звертаються власники автомобілів, на яких гофра не передбачена конструкцією. В основному, це моделі ранніх років. Установка гасителя коливань позначиться сприятливо на стані випускної системи. Спочатку оглядається система випуску і визначається оптимальне місце. Далі вирізується частина труби та вварюється дана деталь.

Підбір гофри для заміни

Якщо порушена цілісність, вона стає вразливою, неспроможна витримувати багаторазові цикли розтягування і стискування. Робити ремонт такої деталі немає сенсу. Її можна лише поміняти на новий гнучкий надійний елемент.

Щоб вибрати оптимальний віброгасник, необхідно знати нюанси:

 • розташування (горизонтальне, вертикальне);
 • довжина (до 400 мм);
 • посилена конструкція;
 • метод встановлення гофри на трубу глушника – навхрест;
 • бренд.

Бажаєте отримати якісну послугу з урахуванням актуальних технологічних тонкощів за демократичною ціною? Звертайтеся до інтернет-магазину «Демі Моторс».

Гофра глушника

Скористайтесь сервісами швидкого зв'язку з нами:

Замовити дзвінок
Записатись на діагностику
Написати нам повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.