м. Львів, вул. Городоцька 242/Г

(068) 680 68 46 sto@demimotors.ua

Ремонт резонатора вихлопної системи

Заміна каталізатора

Ремонт резонатора вихлопної системи газів авто

Одним із важливих елементів вихлопної системи є резонатор. Його призначення – зменшення швидкості потоку газу через примусове зіткнення надлишкових хвиль вихлопу. Позитивний побічний ефект – зниження температури потоку газу через розсіювання тепла на великій площі. Фахівці нашого спеціалізованого сервісу Demi Motors здійснять ремонт резонатора швидко та якісно відповідно до вимог безпечної експлуатації транспортних засобів.

Принцип роботи резонатора

Елемент являє собою порожнистий циліндр, всередині якого є перешкоди у вигляді перфорованих труб, пелюсток або перетинів. Конфігурація обчислюється відповідно до параметрів певного автомобіля. Враховуються тиск вихлопних газів, швидкість обертання колінчастого вала, діаметр вихлопного колектора тощо.

Внаслідок виникнення протитиску газів (контрольований процес) вихлопні хвилі гасять одна одну, швидкість і об’єм вихлопу зменшуються.

Причини виходу з ладу

 • Висока температура стінок корпусу приводить до деформації, виникають розриви зварних зєднань.
 • Коли волога попадає на корпус (наприклад, під час подорожі через калюжі), він починає тріскатись через надмірні температури.
 • Метал резонатора інтенсивно зношується. Висока температура – є своєрідним каталізатором.
 • Вплив агресивних елементів – реагенти на асфальті сприяють хімічній корозії.

Основні варіанти несправності резонатора

Його стабільне функціонування забезпечує відповідну роботу двигуна автомобіля. Як і всі елементи та частини машини, він виходить з ладу. Щоб уникнути проблем у роботі та виявлення непередбачуваної поломки, необхідні регулярне обслуговування та стеження за вихлопною системою авто.

На роботу резонатора впливають такі фактори, як:

 • загальний зношений стан каталізатора;
 • забруднення глушника;
 • розмір діаметра труби.
 • Несправність може характеризуватися:

 • надмірно гучною роботою автомобільного двигуна;
 • зменшення потужності;
 • вивільнення шкідливих газів у навколишнє середовище та салон транспортного засобу.

Металевий вібраційний звук може вказувати на розбиття внутрішніх елементів резонатора. Наприклад – вискоблювання однієї з камер. Недостатня потужність двигуна під час роботи виникає за його повного розбиття.

Усунення поломки резонатора

Існує одна з найпоширеніших несправностей, яка може подовжити роботу на деякий час – поява отворів у резонаторі. Вони утворюються в результаті ударів, деформацій, тріщин та подальшої корозії. Дірки можна бути усунені на СТО або самостійно водієм, який має певні навички та достатній досвід.

Самостійний ремонт дірок резонатора

Спочатку потрібно підготувати латку, вирізавши її з металу. За розміром, вона повинен бути набагато більшої, ніж розмір отвору, що утворився. Після цього необхідно обробити наждачним папером місце біля отвору та корозії. Наступний крок – зробити кілька отворів у резонаторі, який буде служити місцем для кріплення пластини (латки). Далі вам потрібно використовувати шпаклівку, яка забезпечить сильну фіксацію пластини на корпусі.

Після того, як нанесені шпаклівка та пластина на резонаторі міцно закріпилися, їх слід накрутити в отвори, виготовлені раніше за допомогою гвинтів. Необхідно зачекати деякий час, щоб шпаклівка була повністю суха, оскільки запуск двигуна автомобіля може призвести до вібрацій та нагрівання глушника та резонатора. Це може призвести до того, що весь зроблений ремонт буде марним, а отвір буде не герметичним.

Ремонт отворів у резонаторі дозволить йому працювати до двох років. Крім того, ви можете збільшити термін служби. Це забезпечується належним обслуговуванням.

Багато СТО рекомендують робити заміну як єдиний варіант відновлення вихлопної системи. Служба Demi Motors може відремонтувати резонатор глушника, заощадивши ваші гроші.

Чи можна самостійно заварити резонатор?

У разі наявності певних знань та умінь – так. Однак після такого ремонту елемент швидко вийде з ладу. Не кожна зварювальна машина здатна зробити правильний шов на такому матеріалі. Під час ремонту ви повинні використовувати технічну документацію для свого автомобіля. Можливо, вам доведеться повторно розраховувати розташування внутрішніх перетинів. Ми рекомендуємо зв’язатися з нашим сервісом, де всі роботи будуть виконані професійно та з гарантією якості. Водночас усі необхідні розрахунки будуть проведені за допомогою оригінальних специфікацій автовиробника. Для купівлі якісних запчастин скористайтесь інтернет-магазином Демі Моторс.

Заміна каталізатора

Скористайтесь сервісами швидкого зв'язку з нами:

Замовити дзвінок
Записатись на діагностику
Написати нам повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *